Ламінування (ламінація)

Ламінування, ламінація — покриття друкованої продукції полімерною плівкою, за допомогою спеціального обладнання. Основна функція ламінування — функція захисту пакування від зовнішніх впливів, води, стирання фарб, надає паперові та картону додаткову міцність та жорсткість. Основні види плівок  — матова, глянцева та оксамитова (soft touch).

Глянцева плівка, крім захисту пакування, надає преміальним коробкам гламурного лоску, робить яскравішим друковане зображення, однак грає на сонці.

Матова плівка надає, наприклад, сувенірній коробці елегантний, респектабельний вигляд, але потрібно бути готовими до того, що ця плівка приглушить кольори вашого зображення. Наприклад, чорний колір буде менш чорним, але, якщо на цю плівку нанести зверху УФ-лак або зробити  золоте тиснення гарячою фольгою…    Але про це пізніше.

Софт-тач (soft-touch), вона ж оксамитова ламінаційна плівка, надає поверхні приємний тактильний ефект, дуже приємний на дотик. І цей матеріал преміум класу справляє яскраве враження на клієнтів. Однак, і коштує він на порядок дорожче, ніж звичайні плівки.

Останнім часом з’явились спеціальні декоративні плівки, за допомогою яких можна декорувати поверхні  — плівки з текстурованими поверхнями. Це фактури «пісок», «льон», «холст» та інші. Ці плівки справляють прекрасне враження, але, на жаль, ціна у них зависока.

Існують  плівки «золоті» та «срібні» – глянцеві плівки за допомогою яких створюється враження дзеркальних металевих поверхонь.  

Як  я вже писав — ламінація дає відмінний ефект у поєднанні з різними лаками, тисненням фольгою. На матову ламіновану поверхню коробочки можна нанести високоглянцевий об’ємний лак. Причому, не на всю поверхню, а вибірково. Так можна  виділити певні фрагменти зображення, надати їм блиску та додати насиченості кольорам. Також гарною комбінацією є, коли в преміум пакуванні поєднується матова ламінація та гаряче тиснення золотої фольги.